Jak tábor probíhá

Proč na tábor k nám?

Přestože se v našem kraji nachází hned několik stájí pořádající letní tábory, naše stáj je v tomto ohledu jedna z nejlepších. Vždy se jedná především o bezpečnost našich malých jezdců, na kterou klademe velký důraz. Koně, které k výcviku používáme, jsou po celý rok využíváni naším jezdeckým oddílem, tudíž je známe a víme, co si můžeme dovolit. Nicméně není v našich silách zaručit, že se z koně nedá spadnout - přece jen je to živý tvor.
 
Přítomnost zdravotníka při táborových aktivitách je samozřejmostí, což jinde zcela běžné není. Jezdecký výcvik vede zkušený cvičitel se znalostmi a letitou praxí. Děti jsou pod celodenním dozorem.
Dalším naším plusem je bezesporu nízký počet účastníků na každý turnus - tj. maximálně 10 dětí. Jsme toho názoru, lépe méně dětí, ale více jejich spokojenosti.
 

Co je náplní tábora?

Je to samozřejmě jezdecký výcvik a péče o koně. V dnešním přetechnizovaném světě dětem dost často schází porozumění a cit chápat zvířata včetně jejich potřeb. Chceme dětem přiblížit život na statku  včetně povinností při péči o koně a to, že se jedná o nikdy nekončící práci.  
 
Při aktivitách kolem koní i mimo ně, vedeme děti vzájemné spolupráci a pomoci. Práce u koní je týmová. Učíme děti pochopit, co všechno předchází tomu, než jezdec s koněm odstartují svůj závod. Je to obrovský kus práce a odhodlání celého týmu lidí, kteří se podílejí na chodu stáje a péče o koně.
 

Pro koho je tábor vhodný?

Pro každé dítě se zájmem o koně a přírodu. Je úplně jedno, zda je táborník začátečník či už jezdec pokročilejší. Děti se rozdělují podle svých zkušeností a schopností zvládnout koně. Je naším prvořadým zájmem, aby každý jezdec u nás získal další zkušenosti a  jezdecké dovednosti.
 

Jak probíhá jezdecký výcvik?

Každý jezdec denně absolvuje obvykle jednu hodinu v sedle, přičemž výcviková hodina u nás na rozdíl od jiných stájí je opravdu 60 minut. Ale i další činnosti jsou zaměřené na jezdecký výcvik a pochopení komunikace s koněm.  Zkušenější jezdci se s koněm dostanou i mimo jízdárnu, do volného terénu. Děti jsou vedeny k tomu, aby si především vzájemně pomáhaly.
 

Jak je to u nás se stravováním?

Je zajištěna strava 5x denně - snídaně, dopolední a odpolední svačina a večeře. Samozřejmostí je celodenní pitný režim. Celotýdenní jídelníček se snažíme sestavit po dohodě se všemi dětmi.
 

Jaké je ubytování?

Děti jsou ubytované v místnosti vybavené palandami - pouze je třeba, aby měly svůj vlastní spací pytel a polštář.

 

Co si musí táborník přivézt s sebou?

 

 

Jaká je cena a jak mohu zaplatit?

Cena za jezdecký tábor je 5500,-Kč. Zálohu 1000,- Kč je nutné uhradit na náš účet do sedmi dní od potvzení. Zbytek je možné zaplatit v hotovosti při příjezdu dítěte nebo též předem na tentýž účet. Při neuhrazení zálohy je rezervace stornována.
 

Přihlášku najdete zde.

Kontakt

Jezdecká stáj Modrý Baron Mladovice Mladovice 1
Popovice 25701
Tel.:602 823 381
Tel:734 106 503
modrybaron@email.cz